İletişim konusunda disiplinlerarası çalışmanın faydasını görenler olarak 2021’in başında “Daha yaşanabilir bir dünya için iyi iletişimin peşindeyiz!” mottosuyla yola çıkan İçerik Algısı ekibi, farklı disiplinlerden takım arkadaşlarıyla analiz ve araştırmalarına devam ediyor. İki ile ikinin toplamı doğa bilimlerinde her zaman dört kesinliği gösterebilir ancak sosyal bilimlerde bu her zaman değişebilir. Bundan dolayıdır ki, araştırma ve analizler, sosyal hayatta meydana gelen olayları, olguları, değişimleri, çatışmayı ve ayrışmayı anlamamıza yardımcı olurken bu zararlı, negatif durumları Sosyal Bilimler içinde İletişim dalı ile tedavi edebileceğimize inandık.
Biz kim miyiz ?

iletişim-uzmanı-Asil-Terzi

Asil Terzi - Kurucu / Genel Yayın Yönetmeni

Uzun yıllar reklam ajanslarında görev aldıktan sonra bir süre freelance olarak marka danışmanlığı yaptı. Bunun yanı sıra Branding Türkiye’de köşe yazarı ve konuşmacı olarak yer aldı. 2020’de, Metrikia İçerik ve İletişim’in kurucuları arasında yer aldı. 2021’de İçerik Algısı’nı kurdu ve halen Genel Yayın Yönetmeni olarak görev alıyor ve analizlerini paylaşıyor.

Ekibimiz-psikolog-ece tavşan

Ece Tavşan - Analist / Psikolog

Çeşitli vakıflarda Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet Özelinde Vaka Yönetimi,  Kadının Güçlenmesi ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet konularında çalışmalar yürüttükten sonra Sağlık Bakanlığına bağlı Mülteci Destek Programına geçiş yaptı. 2021 başından beri ise İçerik Algısı’nda araştırmalara katılıyor ve çeşitli analizler yayınlıyor.
İçerik Algısı-Ekip-Sosyal-medya-uzmanı-Hamza-Yılmaz

Hamza Yılmaz - Editör / Sosyal Medya Uzmanı

Belediyeler ile STK’larda toplum gönüllüsü olarak hizmet verdi ve sosyal dergilerinde editörlük yaptı. Bir süre Betimar Araştırma Merkezinde araştırmacı olarak çalıştıktan sonra 2020’de kurucuları arasında olduğu Metrikia İçerik ve İletişim’de Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2021 ilk günlerinden beri İçerik Algısı’nda araştırmalara katılıyor ve analizler yayınlıyor.